Kontakt

 Provozovna:
 Husovo nám. č.270/13
 767 01 Kroměříž

 Otevřeno:
 Po-Čt 7:00-12:00  13:00-15:00
 Pá 7:00-12:00

 Email:
 info@ledsvet.cz

 Telefon: 
 J. Židlík  - 604 316 013 

TS01C - Dotykový senzor pro spínání LED 12V
 • TS01C - Dotykový senzor pro spínání LED 12V
 • TS01C - Dotykový senzor pro spínání LED 12V
 • TS01C - Dotykový senzor pro spínání LED 12V
 • TS01C - Dotykový senzor pro spínání LED 12V
 • TS01C - Dotykový senzor pro spínání LED 12V
 • TS01C - Dotykový senzor pro spínání LED 12V
 • TS01C - Dotykový senzor pro spínání LED 12V

TS01B – Kapacitní spínač ON/OFF, max. 8A

22211042

Bezdotykový skrytý spínač zapnuto/vypnuto. Umístění pod pracovní desku stolu, za nábytkovou desku stěnu skříně aj. Funguje přes lamino, sádrokarton, sklo, plexisklo ..
Aktivuje se přiložením dlaně do snímací oblasti. Pokud je světlo zhasnuté, přiložením dlaně se rozsvítí, pokud světlo svítí, přiložením dlaně zhasne.

 Citlivost B - do tloušťky lamina 24mm

490,00 Kč

(404.94 bez DPH)

Počet
Není skladem

Na prodejně: 0 ks
 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  

  Popis

  Dotykový senzor TS01 je unikátní zařízení pro spínání LED produktů nebo pro ovládání libovolného zařízení dotykem. Vhodný pro instalaci do nábytku, za obkladačky, za sádrokarton, sklo, plexisklo a kamkoliv do interiéru. Lze také spínat stykač nebo relé pro spínání rozsáhlých světelných systémů nebo libovolného elektrického zařízení. Lze připojit přímo i k mikroprocesoru.

  Provozní napětí: 12 V DC
  Klidový proud: 10 mA max
  Spínací proud: 8A max trvale
  Rozměry: 43 x 48 x 9 mm - se svorkami 18 mm
  Pracovní vzdálenost: do tloušťky materiálu 24mm pro citlivost B 

  Citlivost senzoru závisí na druhu materiálu, pod kterým je senzor umístěn. Nejlepší materiál je sklo a plexisklo - nejhorší jsou materiály velmi porézní – např. pěnové materiály a samotný vzduch. 

  Výhody:
  Senzor neobsahuje žádné mechanické části a proto se nedá poškodit jako běžné mechanické spínače. Z toho plyne neomezená životnost senzoru. Senzor je zalit a je tak odolný i proti polití vodou. Instalace nezasahuje do povrchu předmětu – tedy jednoduchá montáž bez rizika poškození povrchu předmětu. Rozvod je řešen bezpečným napětím a instalace může být přímo na hořlavý podklad. Také není třeba dělat revize rozvodů s nízkým napětím!

  Instalace:
  Senzor se přilepí na zadní stranu předmětu, kde má být senzor použit a to oboustrannou lepící páskou. Pouze je vhodné plochu odmastit. Plochy pro upevnění senzoru, tvořené čistým dřevem nebo dřevotřískou, je třeba natřít lakem, aby na materiálu držela oboustranně lepící páska.

  POZOR: Senzor se nesmí během zkoušení nebo provozu pohnout, jinak dojde k narušení kalibrace senzoru. Při opětovném připojení napájení se senzor zkalibruje na novou pozici. Musí se tedy použít pouze kvalitní oboustranně lepící páska s dlouhodobou stabilitou nebo přilepit senzor silikonem.

  Připojení:
  Na senzoru jsou dvě svorkovnice. Modrá je pro připojení napájení ze zdroje a šedá je pro připojení LED světla nebo soustavy s diodami LED. Připojení vodičů je poslední práce kolem senzoru. Po připojení napájení je senzor vždy ve vypnutém stavu. Pro připojení je vhodnější použít vodiče v lankovém provedení. Senzor je chráněn proti přepólování napájecího napětí.

  Poznámka : Některé levné zdroje pro LED mají velké vyzařování a ruší funkci senzoru. Jedná se převážně o úzké a dlouhé zdroje v hliníkovém krytu.

  Přílohy