Klikněte pro více produktů.
Nebyly nalezeny žádné produkty.
Porovnání

ETD5CB - Dotykový vypínač a stmívač pro LED pásky 12/24V do al. profilů - nepájivý

Kód:
12005

Vyrobeno v České republiceMiniaturní stmívač/spínač určený k vestavění do ALU profilů s LED pásky, kde profil slouží zároveň jako dotykový senzor. Provedení se svorkovnicemi pro snadnou montáž bez pájení. Modrá indikační led.

Číst víceShow less
345,00 Kč (s DPH)
Vyprodáno
Na prodejně: 0 ks
Porovnat0
Přidat k oblíbeným
Související položky
Popis

Vyrobeno v České republiceMiniaturní stmívač/spínač je svou konstrukcí určený k vestavění do ALU profilů s LED pásky, kde profil slouží zároveň jako dotykový senzor. Funkce soft start/stop šetří oči, poslední nastavenou úroveň osvětlení si pamatuje i při přerušení napájení. Umožňuje provoz ve 4 režimech, které jsu popsány podrobněji níže.

Nabízí ideální řešení snadného ovládání svítidla pro kuchyňské linky

NEVEJDE SE DO LIŠT SURFACE, GROOVE, CORNER se zasouvacími krytkami!!

Čtěte NÁVOD, stmívač zkoušejte nainstalovaný v profilu, dotýkejte se nejlépe více prsty hliníku po dobu cca 0,5s. Pozor na zkratování, po pájení doporučujeme stmívač v místě pájení vstupu a led pásky podlepit, popř. stmívač přelakovat.

Při nadstavování al. profilů, v rozích je nutné al. profil dokonale propojit!!

 

ETD5CB


Napájecí napětí * 9-28V DC
Maximální proud ** 7.5A@12V
Rozsah regulace 0-100%
Rozměry 10.5x23.5x5mm
Spotřeba v pohotovostním režimu 0,10W@12V / 0,28W@24V

*) Napájecí napětí nesmí být vyšší, než maximální napětí použitého LED pásku! Nelze použít pro napájení z baterie, funguje pouze s elektronickými síťovými zdroji.
**) V režimech 3 a 4 bez stmívání je maximální proud 10A.

 

Jako dotykový senzor se používá vlastní ALU profil s LED páskem, nebo jakýkoliv jiný elektricky vodivý materiál. Při použití ALU profilu se stmívač připojí k profilu pomocí samořezného šroubu 2,2mm skrz plošný spoj do předvrtaného otvoru v profilu. Šroubek dodáváme spolu s vypínačem.

Stmívače byly testovány na přímých profilech do délky 2-2.5m.

Profil (senzor) musí být vždy galvanicky oddělen od veškerého okolí.

Profil s dotykovým stmívače je možné namontovat pouze na zcela nevodivou podložku - dřevo nebo plast.

V přímém kontaktu se zdivem se může chovat jako by se ho trvale někdo dotýkal. Ani tenká vrstva oboustranné lepící pásky nemusí k oddělení stačit. U zdiva záleží hodně na typu stěny a její vlhkosti.

DŮLEŽITÉ ZÁSADY PRO SPRÁVNOU INSTALACI
Jedná se o citlivé elektronické zařízení, které pro správnou instalaci vyžaduje alespoň elementární znalosti z oblasti elektroniky a zkušenosti s pájením.

Zejména pozor, aby se na profil (senzor) nedostalo napájecí napětí +12V.
Stmívač má ochranu proti přepólování, ale vyšší napětí než 5V přivedené na vstup senzoru modul zničí. Při pájení napájecích vodičů tedy věnujte prosím zvýšenou pozornost tomu, aby se napájení nepropojilo se vstupem senzoru, který je na plošném spoji v těsné blízkosti.

 

INSTALACE DO PROFILU
Vyvrtejte v profilu otvor o průměru 1,9 mm pro přiložený nerezový vrut. Nejprve si pomocí vrutu vyřízněte v předvrtaném otvoru závit a až poté přišroubujte stmívač. Neutahujte vrut příliš velkou silou, abyste nepoškodili plošný spoj! Je nutné mezi profil a stmívač vložit izolační podložku (papír, izolační lepící páska), aby nedošlo ke kontaktu mezi profilem a elektronikou stmívače, napájecím nebo výstupním napětím. Kritická jsou zejména místa napojení mezi páskem a stmívačem, nechte proto izolační podložku delší, aby byla i pod spojem s páskem. Nepoužívejte k pájení agresivní tavidla, kontakty jsou zlacené a postačí tavidlo obsažené v trubičkovém cínu. Pokud přesto tavidlo použijete, očistěte po pájení plošný spoj od zbytků tavidla rozpouštědlem na bázi alkoholu. Pájejte výhradně mikropáječkou. Trafopáječka může stmívač poškodit!

 

VOLBA NAPÁJECÍHO ZDROJE
Nelze použít při napájení z baterie. Stmívač funguje pouze se síťovými napájecími zdroji s dvojitou izolací. Tyto zdroje mají plastové pouzdro a pro připojení 230V pouze 2 vodiče (L,N), uzemnění (žlutozelený vodič) se nepřipojuje. Doporučujeme napájecí zdroje Meanwell řady LPV/LPH.

Nedoporučujeme zapojovat více stmívačů na společný napájecí zdroj a pokud ano, tak pouze ve statickém režimu 3 bez PWM regulace.
Nedoporučujeme zdroje do zásuvky. 

 

SENZOR
Jako dotykový senzor se používá ALU profil s LED páskem. Maximální doporučená délka profilu je 3m. Delší profil je možné použít, ale v ojedinělých případech to může vést ke zhoršené citlivosti či naopak k občasnému náhodnému sepnutí. Lze použít i jakýkoliv jiný kovový předmět. Propojení senzoru a stmívače kabelem je přípustné, ale dbejte na to, aby propojovací kabel byl co nejkratší. Senzor musí být vždy dobře odizolován od okolí, přímá instalace na zeď nebo na podlahu není možná.

 

AUTOMATICKÁ KALIBRACE
Citlivost je optimaliována zcela automaticky s každým dotekem. Stmívač by měl fungovat na první zapojení a není třeba ho nijak nastavovat.

 

ZVÝŠENÍ CITLIVOSTI
Ve standardních instalacích by neměla být potřeba citlivost zvyšovat, ale může to nastat například v případě, že je povrch použitého senzoru opatřen vrstvou nějakého nevodivého laku. Zkratováním propojky J3 citlivost zvýšíte, ale pokud to není nutné, nedělejte to. 


KONTROLNÍ LED
Na plošném spoji je osazena žlutá/modrá LED, která svítí trvale jako indikace připojení napájecího napětí. Pokud nechcete, aby tato LED svítila, zkratujte propojku J4 v těsné blízkosti výstupu + pro LED pásek. Jednoduše při pájení LED pásku propojte sousedící plošku kapkou cínu. LED nemá vliv na spotřebu stmívače.


Na plošném spoji jsou 2 zkratovací propojky J1 a J2, kterými lze nastavit 4 režimy provozu:
1. Standardní režim stmívače - Po připojení napájecího napětí zůstává vždy zhasnutý. Krátkým dotekem (min.0,5s) senzoru se LED zapnou nebo vypnou. Náběh i doběh je plynulý. Při zapnutí LED naběhnou během cca 1,5s od 0% do poslední nastavené intenzity, při vypnutí plynule pohasnou během cca 1,5s z nastavené intenzity do nuly. Bezprostředně po zapnutí/vypnutí je nezbytné nechat cca 1s pauzu před dalším dotekem, jinak nebude dotek zaznamenán. Tato prodleva eliminuje nechtěné opětovné vypnutí či zapnutí náhodným druhým dotekem. Přidržením senzoru po dobu delší než cca 3s se začne plynule měnit intenzita, uvolněním senzoru se zastaví na aktuální úrovni. Při opětovné aktivaci stmívání se směr stmívaní otočí, takže pokud přejedete požadovanou intenzitu, rychle se můžete vrátit o pár kroků zpět. V úrovních min/max se stmívání vždy ba cca 3s zastaví než změní směr.

 

2. Paměť stavu před výpadkem napájení - Stejná funkce jako výše, ale pamatuje si poslední stav v okamžiku výpadku napájení, který se po opětovném připojení zdroje automaticky obnoví. Svítí-li při výpadku napájení, automaticky se po obnovení napájení rozsvítí a naopak.

 

3. Prostý spínač - Stmívání je vypnuté, jedním dotekem se zapne, druhým dotekem vypne. To lze využít například ke spínaní relé, kterým pak můžete spínat prakticky cokoliv.

 

4. Časový spínač - Stmívání je vypnuté, dotekem se rozsvítí a po uplynutí nastaveného času automaticky vypne. Každý dotek během svícení resetuje časovač. Čas lze nastavit v rozsahu 1s až 12hod. Nastavení času je v návodu.

 

 

 

 

Číst víceShow less
Detaily produktu
12005

Menu

Settings

Klikněte pro více produktů.
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Vytvořte si bezplatný účet pro používání seznamů oblíbených produktů.

Přihlásit