TD01 - Kapacitní spínač a stmívač

114014603

Skrytý spínač s stmívač. Funguje pšes lamino, sádrokarton, sklo ..
Aktivuje se přiložením dlaně do snímací oblasti
Krátkou aktivací se zařízení zapne, resp. vypne, při delším aktivaci dojde ke stmívání

 

Více informací

Dostupnost: neznámá Na prodejně: 0 ks Ext. sklad: ??

745,00 Kč s DPH

(615,70 Kč bez DPH)

Dotykový senzor TD01je zařízení pro spínání LED produktů s napájením konstantním napětím. Vhodný pro instalaci do nábytku,
za obkladačky, za sádrokarton, sklo, plexisklo a kamkoliv do interiéru.
Nelze s ním spínat stykač nebo relé.

 

Provozní napětí: 12 V DC
Klidový proud: 20 mA max
Spínací proud: 6A max trvale
Rozměry: 43 x 48 x 9 mm - se svorkami 18 mm
Citlivost: do tloušťky materiálu 18mm, záleží na krycím materiálu

Citlivost senzoru závisí na druhu materiálu, pod kterým je senzor umístěn Nejlepší materiál je sklo a plexisklo - nejhorší jsou materiály velmi porézní – např. pěnové materiály a samotný vzduch. 

Funkce :
Krátký dotek – zapne nebo vypne nastavenou úroveň svitu LED.
Trvalý dotek - nastavuje úroveň svitu. Tato úroveň se uloží do paměti TD01 po ukončení nastavování. Na TD01 je indikační dioda LED, která indikuje stav přítomnosti napájecího napětí a rychlým blikáním indikuje stav přiblížení ruky.

Instalace:
Senzor se přilepí na zadní stranu předmětu, kde má být senzor použit, a to oboustrannou lepící páskou. Pouze je vhodné plochu odmastit. Plochy pro upevnění senzoru, tvořené čistým dřevem nebo dřevotřískou je třeba natřít lakem, aby na materiálu držela oboustranně lepící páska.

POZOR: Senzor se nesmí během zkoušení nebo provozu pohnout, jinak dojde k narušení kalibrace senzoru. Při opětovném připojení napájení se senzor zkalibruje na novou pozici. Musí se tedy použít pouze kvalitní oboustranně lepící páska s dlouhodobou stabilitou nebo přilepit senzor silikonem.

Připojení:
Na senzoru jsou dvě svorkovnice. Modrá je pro připojení napájení ze zdroje a šedá je pro připojení LED světla nebo soustavy s diodami LED. Připojení vodičů je poslední práce kolem senzoru. Po připojení napájení je senzor vždy ve vypnutém stavu. Pro připojení je vhodnější použít vodiče v lankovém provedení. Senzor je chráněn proti přepólování napájecího napětí.

Poznámka : Některé levné zdroje pro LED mají velké vyzařování a ruší funkci senzoru. Jedná se převážně o úzké a dlouhé zdroje v hliníkovém krytu.

30 dalších produktů ve stejné kategorii: