Vypínač dotykový 230V - Zamel WDN-03

114001602

Elektronický dotykový vypínač 230V.
Ovládání dotykem na detekční vodivou plochu připojenou kabelem ke spínači.

Více informací

Ext. sklad: ??

454,00 Kč s DPH

(375,20 Kč bez DPH)

Spínač dotykový WDN-03 slouží k zapínání a vypínání osvětlení. Napájecí napětí spínače je 230V/50Hz. Je určen ke spínání tradičních (žárovky, halogenové žárovky, zářivky) i LED světelných zdrojů. Maximální zatížení spínače je 300W (pro žárovky).

V případě použití s nízkonapěťovými světelnými zdroji (halogenové žárovky 12V, LED osvětlení) musí být spínač doplněn zdrojem nízkého napětí s parametry odpovídajícími připojené zátěži. Spínač je určen k montáži na dřevěné materiály nebo materiály dřevu podobné o tloušťce větší než 2mm.

Technická data:
Napájení : 230V/50Hz AC
Maximální výstupní proud : 5A/250V AC  
Maximální zatížení : 1250W (standardní žárovky)  
Krytí : IP20  Pro montáž na normálně hořlavé povrchy (dřevo)  
Délka vodiče senzoru : 1,5m  
Rozměry : 44x108x33mm  
Hmotnost : 55g  
Ochrany : proti přehřátí, přetížení, zkratu na výstupu 

Jedná se o elektronický spínač s dotykovou sondou.
Zařízení musí zapojovat osoba znalá práce na elektrických zařízení. Při zapojování a oživování se řiďte popisem připojovacích svorek na spínači.
Vodiče se připojí do šroubovacích svorek po odejmutí plastového krytu.
Kryt je třeba po ukončení montáže našroubovat zpět!
INPUT – vstupní svorky – slouží k připojení elektrorozvodné sítě 230V/50Hz
OUTPUT – výstupní svorky – slouží k připojení spínané zátěže, výstupní napětí je 230V/50Hz

Vstupní a výstupní napětí spínače je 230V.

Spínač nenahrazuje napájecí zdroj pro nízkonapěťové osvětlovací sestavy (halogenové žárovky 12V, LED osvětlení aj.).
V tomto případě se spínač zapojí do primárního okruhu napájecího zdroje 230V, tj. ještě před napájecí zdroje, který pak zapíná a vypíná.

Sonda se připojí k dotykové ploše = vodivému předmětu, např. krytu světla. Zapnutí a vypnutí spotřebiče se děje dotykem na vodivý předmět (např. hliníkový profil) v jeho libovolném místě.
Dotyková plocha musí být elektricky izolovaná, mimo jiné i od země. Kabel sondy a dotyková plocha musejí být umístěny ve vzdálenosti větší než 20cm od dalších elektronických zařízení a vedení pro vyloučení náhodné reakce senzoru na změny elektromagnetického pole v okolí.
Při připojení na napájecí napětí se senzor automaticky kalibruje. Po konečné instalaci musí být proveden minimálně jeden kalibrační cyklus (vypnutí a zapnutí), jinak nebude zařízení pracovat správě. Funkci dotykového senzoru je nutno ověřit v konkrétních podmínkách instalace.
Silná rušivá elektromagnetická pole (spotřebiče v okolí s vysokým příkonem a rázy vznikající při jejich zapínání a vypínání), velký rozměr dotykové plochy (dlouhý profil působí jako anténa), svody dotykové plochy do země a změny jejího potenciálu aj. mohou být příčinou špatné funkce zařízení.

Tento spínač nesmějí používat osoby s kardiostimulátorem!

4 dalších produktů ve stejné kategorii: