Klikněte pro více produktů.
Nebyly nalezeny žádné produkty.
Porovnání

ETD10 spínač/stmívač do profilu kapacitní 1CH/CCT

Kód:
12035

Vyrobeno v České republiceMiniaturní 2kanálový stmívač k vestavění do ALU profilů s LED pásky na 12-24VDC, který umožňuje ovládání CCT pásků různými způsoby i jednobarevných pásků.Dotykový senzor tvořený pružinkou reaguje skrz difuzor ALU profilu. K podsvětlení senzoru slouží RGB LED a uživtel si může vybrat z 13 různých barev podsvětlení a pomocí barev se také snadno orientuje v menu nastavení, kterénabízí celou řadu možností.

Číst víceShow less
295,00 Kč (s DPH)
Skladem
Na prodejně: 4 ks
Porovnat0
Přidat k oblíbeným
Popis

Vyrobeno v České republiceMiniaturní stmívač/spínač je svou konstrukcí určený k vestavění do ALU profilů s LED pásky. Dotykový senzor reaguje skrz nevodivé  materiály (plast, sklo, dřevo). Funkce soft start/stop šetří oči, poslední nastavenou úroveň osvětlení si pamatuje i při přerušení napájení  a umožňuje ovládat jednobarevné i CCT LED pásky.Napájecí napětí: 12-24V DC
Maximální proud: 1x4A/ 1x7,5A
Rozsah regulace:  0-100%
Rozměry (š*d): 10 x 30 mm
Spotřeba v pohotovostním režimu při zapnuté signalizační led: 20mA

Senzor

Kapacitní senzor je tvořen pružinkou, skrz kterou svítí RGB LED a přes transparentní materiály, jako je např. difuzor ALU profilu pro LED pásky, viditelně označuje kruhový dotykový bod. Je možné nastavit 13 rů zných barev podsvícení. Maximální tloušťka materiálu, skrz který senzor reaguje, je cca 4mm, podle nastavené citlivosti. Výška pružinky je cca 8mm a je nezbytné, aby měla s difuzorem stabilní kontakt a současně se nikde nedotýkala hliníkového profilu. Pokud máte hlubší profil, je možné pružinku mírně natáhnout, aby dosáhla až k difuzoru

Ovládání
Způsob ovládání se liší podle nastavených parametrů , postup nastavení je popsán níže návodu.

Společné pro všechna nastavení:
Krátkým dotekem se LED zapnou nebo vypnou. Při zapnutí LED plynule naběhnou z 0% do poslední nastavené intenzity, při vypnutí plynule pohasnou z nastavené intenzity do nuly. Delším přidržením senzoru, když LED svítí, se začne plynule měnit intenzita, uvolněním senzoru se zastaví na aktuální úrovni. Při opětovné aktivaci stmívání se směr stmívaní otočí. V úrovních min/max se stmívání zastaví a pro změnu směru je nutné senzor krátce uvolnit.

Jednokanálový stmívač
Standardní stmívač pro jednobarevné LED pásky. Výstupy 1 a 2 spojte do jednoho. Pokud pásek zapojíte pouze na jeden výstup, bude maximální proud omezen na 4A. Doporučujeme výstupy propojit v každém případě.

Standardní stmívač CCT (CTA)
Dvojdotekem, respektive pokud se kdykoliv během fáze plynulého zapínání nebo vypínání znova dotknete senzoru, náběh/doběh se přeruší, jas se vrátí na poslední nastavenou intenzitu a začne se měnit teplota chromatičnosti. Uvolněním senzoru, nebo v krajní poloze, se změna zastaví. Při opětovné aktivaci se směr změny otočí. Jas LED je udržován při změně teploty chromatičnosti konstantní, součet poměru teplá/studená je vždy 100.

Rozšířený stmívač CCT (CTA)
Aktivace změny teploty chromatičnoti je stejná, jako u standardního režimu CCT, ale změna probíhá jinak a umožň uje nastavit součet obou kanálů na 200 a využít tak maximální výkon LED pásku. Nejprve začne intenzita prvního kanálu stoupat z aktuální hodnoty na 100%, potom i druhý kanál na 100%, pak první kanál na 0%, poté současně první kanál z 0% na 100% a druhý ze 100% na 0%, tato fáze je tedy stejná, jako u standardního CCT režimu, jakmile dojde k prohození obou kanálů , celý cysklus se začne opakovat, dokud senzor neuvolníte. Po ukončení změny teoploty je aktuální stav vždy jako 100% jasu, bez ohledu na to, jaký byl nastavený jas před zahájením změny teploty. Stmívaní do teplé (Dim-to-warm) Teplota chromatičnosti se mění automaticky v závislosti na nastaveném jasu. Nelze jí měnit manuálně. Od 100% do 50% je nastavená denní bílá, oba kanály jsou nastavené na stejnou intenzitu. Od 50% do 25% ubývá studená, od 25% níže už svítí jen teplá bílá.

Stmívaní do teplé (Dim-to-warm)
Teplota chromatičnosti se mění automaticky v závislosti na nastaveném jasu. Nelze jí měnit manuálně. Od 100% do 50% je nastavená denní bílá, oba kanály jsou nastavené na stejnou intenzitu. Od 50% do 25% ubývá studená, od 25% níže už svítí jen teplá bílá.

Další funkce
Společná nastavení, která se uplatň ují bez ohledu na zvolený režim.

Autostart
Když je autostart vypnutý, tak při zapnutí napájení zů stavají LED vypnuté. Je možné aktivovat buď automatický autostart, který LED rozsvítí nebo nerozsvítí, podle toho, v jakém stavu byly před výpadkem napájení, nebo permanentní, který LED rozsvítí vždy po zapnutí napájení.

Podsvětlení senzoru
Senzor je podsvětlený RGB LED, která umožňuje zvolit 13 rů zných barev. Dále je možné nastavit chování této LED. - Aktivní - LED bez doteku svítí, při doteku nesvítí, při regulaci jasu bliká rychle, při změně teploty bliká pomalu. - Negativní - LED bez doteku svítí, při doteku zhasne. - Pozitivní - LED bez doteku nesvítí, při doteku se rozsvítí. - Vypnutá - LED je trvale vypnutá. S výjimkou signalizace v menu nastavení. - Zapnutá - LED je trvale zapnutá. - Indikace stavu - LED svítí, pokud svítí LED pásek.

Citlivost senzoru
Pokud to není nutné, třeba kvů li silnějšímu materiálu, skrz který má senzor reagovat, tak citlivost neměň te.

Pomalý start
Je-li tato funkce zapnutá, tak rozsvěcení LED nezačne ihned po doteku senzoru, ale až po jeho uvolnění a pokud senzor podržíte delší dobu, tak bez ohledu na poslední nastavenou intenzitu se LED začnou rozsvěcet pomalou změnou intenzity od 0% a zastaví se, jakmile senzor uvolníte.

Prohození kanálů
Pokud kvů li odlišnému pořadí barev na CCT pásku funkce stmívání do teplé chybně stmívá do studené, tak aktivace této funkce vymění výstupy, aby stmívání bylo správné.

Paměť posledního jasu
Vypněte, pokud nechcete, aby si stmívač po vypnutí pamatoval poslední nastavený jas a vždy po zapnutí nabíhal do maxima.


Nastavení parametrů:
Nastavení parametrů se aktivuje pomocí druhého dotykového senzoru na plošném spoji, kulatá ploška označená SET. Pomocí kovové pinzety, šroubováklu, kancelářské sponky a pod. se dotkněte senzoru SET a držte ho, dokud podsvětlovací LED stroboskopicky nezabliká. Pozor, ať omylem nezkratujete na senzor napájecí napětí, to stmívač okamžitě zničí! Tím se dostanete do první úrovně menu, opakovaným dotekem hlavního senzoru vyberte barvu LED, která odpovídá barvě parametru, který chcete měnit. Poté se krátce dotkněte senzoru SET, podsvětlovací LED opět krátce stroboskopicky zabliká a rozsvítí se podle barvy aktuálně nastaveného parametru právě zvolené položky menu. Opakovaným dotekem hlavního senzoru vyberte barvu požadované hodnoty a volbu potvrďte krátkým stiskem senzoru SET. Podsvětlovací LED opět krátce stroboskopicky zabliká, nastavené změny se uloží a stmívač se přepne zpět do pracovního režimu s nově nastavenými parametry. Pokud při výrobě stále používáte jednu stejnou volbu, stačí si zapamatovat posloupnost 2 barev. Výchozí hodnoty nastavené z výro


Nastavení ETD10

CHYBOVÝ STAV
Pokud stmívač nereaguje a bliká červená podsvětlovací LED, znamená to, že stmívač detekuje trvlaý dotek a ani po opakovaném automatickém restartu a rekalibraci senzoru nedošlo k nápravě. To znamená, že se buď pružinka někde dotýká ALU profilu nebo obecně čehokoliv jiného než difuzoru a parametry elektrody kapacitního senzoru jsou tak mimo měřitelný rozsah, nebo je senzor vadný.

Letování : Pokud nemáte s pájením zkušenosti stmívač Vám připájíme k led pásku.

Sestavy na míru: Připravíme Vám sestavy svítidel na míru.

 

7LED vypnutá

Signalizační LED je trvale vypnutá. S výjimkou signalizace při změně režimu.

8LED zapnutá

Signalizační LED je trvale zapnutá. S výjimkou signalizace při změně režimu.

Číst víceShow less
Detaily produktu
12035

Menu

Settings

Klikněte pro více produktů.
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Vytvořte si bezplatný účet pro používání seznamů oblíbených produktů.

Přihlásit