Klikněte pro více produktů.
Nebyly nalezeny žádné produkty.
Porovnání

Stmívač EXD1 pro LED pásky 12/24V pro externí ovládání

Kód:
12010

Vyrobeno v České republiceMiniaturní stmívač/spínač do ALU profilů pro LED pásky připravený pro externí ovládaní. Lze ho ovládat libovolným tlačítkem, dotykovým senzorem ETS1 nebo i jiným hardwarem.

Číst víceShow less
185,00 Kč (s DPH)
Není skladem
Na prodejně: 0 ks

Historie ceny     Historie ceny

Historie ceny

Stmívač EXD1 pro LED pásky 12/24V pro externí ovládání

Naše cenotvorba se pokaždé řídí zásadami férové ceny. Nehýbeme uměle cenami a nechvástáme se přestřelenými procenty. U každého produktu vždy najdete historii ceny.

×

Porovnat0
Přidat k oblíbeným
Popis

Vyrobeno v České republiceMiniaturní stmívač/spínač je svou konstrukcí určený k vestavění do ALU profilů s LED pásky. Nemá vlastní ovládací tlačítko, ale připravené kontakty pro připojení libovolného externího tlačítka, dotykového senzoru L4ETS1 nebo jiného ovládacího prvku, který má na výstupu tranzistor s otevřeným kolektorem. Funkce soft start/stop šetří oči, poslední nastavenou úroveň osvětlení si pamatuje i při přerušení napájení a umožňuje provoz ve 3 režimech, kdy po připojení napájení je buď vždy vypnutý, vždy zapnutý nebo si pamatuje stav v okamžiku výpadku napájení.

Mechanické ovládací tlačítko se připojí mezi kontakty GND a S. Na třetím kontaktu je ještě k dispozici napájecí napětí 5V (max.50mA), které lze využít pro napájení jiného ovládacího prvku, např. dotykového senzoru L4ETS1, který má na výstupu mezi GND a S tranzistor NPN s otevřeným kolektorem nebo přímo logické úrovně, kde úroveň L<1V a H>3,5V. Úroveň L je ekvivalentní stisku tlačítka.

EXD1

Napájecí napětí:10-28V DC
Maximální proud: 10A @ 12V,
7.5A @ 24V
Rozsah regulace: 0-100%
Rozměry (š*d): 10x25mm
0,07W@12V,
0,22W@24V

       


Ovládání

Krátkým zkratováním GND a S (stisk tlačítka, úroveň L) se LED zapnou nebo vypnou. Náběh i doběh je plynulý. Při zapnutí LED naběhnou během cca 1s od 0% do poslední nastavené intenzity, při vypnutí plynule pohasnou během cca 1s z nastavené intenzity do nuly. (Automatický start v režimu 2 a 3 je okamžitý, respektivě se zpožděním cca 0,2s od připojení napájení.) Přidržením tlačítka (úroveň L) po dobu delší než cca 3s se začne plynule měnit intenzita, uvolněním tlačítka (úroveň H) se zastaví na aktuální úrovni. Při opětovné aktivaci stmívání se směr stmívaní otočí, takže pokud přejedete požadovanou intenzitu, rychle se můžete vrátit o pár kroků zpět. V úrovních min/max vždy cca 1s setrvá pro usnadnění nastavení maximálního výkonu nebo minimální spotřeby.

Nastavení režimu

Režim 1 - Po připojení napájení zůstává vždy zhasnutý.

Režim 2 - Po připojení napájení se automaticky rozsvítí v poslední nastavené intenzitě.

Režim 3 - Pamatuje si stav před výpadkem napájení.


Stmívače jsou z výroby nastaveny v režimu 1. Pokud potřebujete režim změnit, postupujte následovně:

1. Odpojte napájecí napětí.

2. Zkratujte pomocí kovové pinzety nebo malého šroubováku kontakty označené GND a S.

3. Asi 5s po připojení napájení pásek blikne na znamení, že změna proběhla.

Počet bliknutí odpovídá právě nastavenému režimu.


4. Uvolněte zkratované kontakty, provozní režim je změněn.

Pro opětovnou změnu režimu tento postup opakujte. Režimy se přepínají cyklicky 1-2-3-1-2....atd., pro posun o 2 kroky je tedy potřeba celou proceduru provést 2x.

ALTERNATIVNÍ SOFTWARE

Pro magnetické spínače

Na vyžádání dodáme s programem pro magnetické spínače pro spínání světel při otevření dveří, šuplíku a pod. Magnetické spínače se pak zapojují mezi kontakty GND a S, při zapojení více magnetických spínačů se spínače zapojují do série.

ZÁKAZNICKÉ VARIANTY

Na přání můžeme dodat tyto moduly s upraveným softwarem pro konkrétní potřeby vašeho projektu. Je možné využít až 4 řídící vstupy včetně analogového řízení, takže lze udělat např. verzi řízenou napětím 0-5V (po přidání odporového děliče 0-10V), nebo ovládání více tlačítky s různou funkcí a pod. Každá úprava je možná i v kusovém množství. 

Číst víceShow less
Detaily produktu
12010

Menu

Settings

Klikněte pro více produktů.
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Vytvořte si bezplatný účet pro používání seznamů oblíbených produktů.

Přihlásit